Skup aut Poznań Oferta Godziny Pracy Skup aut powypadkowych FAQ Skup aut Wielkopolska Kontakt Lokalizacja

Umowa kupna-sprzedaży auta

Wycena wartości pojazdu poprzedza spisanie dobrej Wydział komunikacji Poznań

 umowa sprzedaży auta
 
Wielu sprzedających i kupujących w ramach transakcji dotyczącej samochodu skupia się jedynie na tym czy otrzymują odpowiednio uzgodnioną wartość auta w prawdziwej walucie lub na tym czy stan pojazdu jest zgodny z zapewnieniami sprzedającego. I tutaj uwaga! Trzeba zabezpieczyć kupno-sprzedaż samochodu na bardziej szerokiej perspektywie.

Obie strony umowy wychodzą z czymś namacalnym. Jedna strona z pieniędzmi za sprzedany pojazd, druga zaś z autem. Jest jeszcze kilka dodatkowych niewidocznych aspektów tego działania handlowego. Nauczeni doświadczeniem handlarze samochodów, właściciele komisów, mechanicy samochodowi, piszą najlepsze umowy. Takie, które gwarantują wyłączenie odpowiedzialności majątkowej za stan pojazdu w chwili sprzedaży lub za działania jakie mogą się zdarzyć kilka minut po podpisaniu umowy z udziałem samochodu zarejestrowanego formalnie jeszcze na poprzedniego właściciela. 
 
Co, jeśli przedmiot umowy, auto jest obarczone ukrytymi wadami fizycznymi? Co jeśli pojazd jest obciążony wadami prawnymi ( nie jest własnością sprzedającego, jest np. współwłasnością? ). Dobra umowa zabezpiecza obie strony przed podaniem niepełnych danych i ogranicza możliwość wchodzenia w spór prawny po transakcji i podpisaniu umowy. 
 
Oprócz skutecznych zabezpieczeń formalnych takich jak umowa, sprawdzenie wiarygodności dokumentów pojazdu: karty pojazdu, dowodu rejestracyjnego czy ubezpieczenia OC warto zachować rozwagę przy weryfikacji osób z jakimi zawieramy umowę. Warto sprawdzić czy dowód osobisty osoby podającej się za sprzedawcę faktycznie potwierdza, że kupujemy auto nie od podstawionej osoby, potencjalnego złodzieja ale od faktycznego właściciela. Weryfikacja wizerunku osoby i dokładne przepisanie numerów dowodu osobistego czy PESEL może nas uchronić później przed poważnymi zarzutami pomocnictwa w nielegalnych działaniach.
 
Jako autoryzowany skup aut przedstawiamy prawidłowy wzór umowy kupna-sprzedaży samochodu. Tego typu dokumenty potwierdzające sprzedaż auta w skupie stosujemy z powodzeniem dla zabezpieczenia interesu naszych klientów, właścicieli sprzedawanych aut.
 
 
Każda transakcja jest formalizowana umową, dopełniamy formalności związanych z wyrejestrowaniem/zarejestrowaniem auta oraz z wypowiedzeniem umowy ubezpeieczenia OC.

 karta pojazdu

prześlij zdjęcia auta

Zgłoszenie formularz on-line

Zobacz też:


Tagi

wydział komunikacji poznań umowa sprzedaży auta umowy kupna karta pojazdu badanie techniczne 2016 poznań