Skup aut Poznań Oferta Godziny Pracy Skup aut powypadkowych FAQ Skup aut Wielkopolska Kontakt Lokalizacja

FAQ

Często zadawane pytania przez zbywających auta

 
Często zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące sprzedaży i zakupu auta przez Red Car.

1. Pytanie: Czy skupujecie auta uszkodzone?
 
Odp. Tak, prowadzimy również skup pojazdów z uszkodzeniami podzespołów, auta po wypadkach, do napraw blacharskich i mechanicznych. Natomiast nie kupimy auta kompletnie zardzewiałego lub zniszczonego więcej niż w 30% - takie wraki są utylizowane w ramach kasacji na autozłomach.
 
2. Pytanie: Czym różni się komis samochodowy od skupu?
 
Odp. RedCar nie przyjmuje samochodów na przetrzymanie i prezentacje, tak jak to czynią tradycyne komisy, lecz kupujemy auta na zasadach rynkowych ( umowa/rachunek ). 
 
3. Pytanie: Czy jeśli oferowane auto jest poza Poznaniem, to możliwa jest jego wycena?
 
Odp. Oczywiście tak. Wstępna wycena może być przeprowadzona na podstawie zdjęć przesłanych za pośrednictwem tego serwisu www. Jeśli uzgodnimy termin spotkania możliwe są także osobiste przeglądy stanu pojazdu w całej Wielkopolsce. 
 
4. Pytanie: Jak najszybciej uzyskać informacje co do wartości auta?
 
Odp. Jeśli znamy rocznik, model, typ i przebieg samochodu, określamy niezobowiązująco wstępną kwotę jaką zaproponujemy w skupie. Najlepiej jednak do tych informacji dołączyć dokumentację zdjęciową blacharki, zderzaków, progów, wygląd wnętrza auta, kokpitu, komory silnika, wygląd stanu foteli.
 
5. Pytanie: Kto sporządza umowę sprzedaży-kupna pojazdu?
 
Odp. Zarówno oddający auto jak i skup Red Car mogą posiłkować się własnymi wzorami umów. 
 
6. Pytanie: Co jeśli auto nie ma ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC?
 
Odp. Auta bez tych dokumentów można również legalnie sprzedać i zakupić. Na pewno będzie to miało wpływ na niższą wartość oferowanego auta. 
 
7. Pytanie: Czy auto powypadkowe będzie w zainteresowaniu Red Car?
 
Odp. O ile samochód nie jest wrakiem, którego nie można już naprawić ani odpowiedzialnie odzyskać z niego części - tak, jesteśmy zainteresowani jego nabyciem.
 
8. Pytanie: Czy skupujecie także części samochodowe?
 
Odp. Skupujemy całe samochody, głównie osobowe ale także i dostawcze lub ciężarowe. Części tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy jest zapotrzebowanie.
 
9. Pytanie: Jak przesłać aktualne zdjęcia samochodu do wyceny wartości?
 
Odp. Najbardziej wygodnie przesłać zdjęcia poprzez formularz na naszej głównej stronie www. Wystarczy "przeciągnąć" fotki z katalogu na Państwa komputerze nad pole uploadu i zdjęcia automatycznie zostaną dołączone do krótkiej wiadomości ( przesłanie zdjęć i informacji jest związane z jednoczesną zgodą na przetwarzanie danych osobowych, która jest prowadzona zgodnie z najlepszymi praktykami polityki prywatności )
 
10. Pytanie: Jeśli oddam auto do skupu, to co z jego wyrejestrowaniem?
 
Odp. Zbywający pojazd ma obowiązek dokonać zgłoszenia sprzedaży pojazdu we właściwym dla siebie Urzędzie Komunikacji w Poznaniu.prześlij zdjęcia auta

Zgłoszenie formularz on-line

Zobacz też:


Tagi