Skup aut Poznań Oferta Godziny Pracy Skup aut powypadkowych FAQ Skup aut Wielkopolska Kontakt Lokalizacja

Bezpieczna sprzedaż pojazdu a COVID-19

Jak przygotować się do sprzedaży auta

Z racji rozprzestrzeniania się wirusów, a w szczególności koronawirusa sprzedaż aut, spotkania w naturze dla dokonania wyceny pojazdu i przeprowadzenia transakcji obciążone są ryzykiem zarażenia się i/lub zarażania. Aby ograniczyć to ryzyko konieczne jest podjęcie szeregu czynności rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia i SANEPID. Po pierwsze ograniczamy osobiste kontakty do minimum. Szczegóły oferty takie jak opis samochodu, szczegóły wyposażenia, stan blacharki, opis przebiegu, można i powinno przekazywać telefonicznie lub w ramach wiadomości e-mail. Informacje te trzeba uzupełnić dokumentacją zdjęciową, przy czym im więcej zdjęć tym lepiej zaprezentujemy nasze sprzedawane auto. Zwracamy uwagę na wykonanie zdjęć pojazdu dobrej jakości oraz przy zachowaniu kategoryzacji: zdjęcia z zewnątrz blacharki, zdjęcia opon, zdjęcia alufelg, osobno zdjęcia komory silniki oraz wnętrza bagażnika, zdjęcia wnętrza samochodu, fotele, kanapy, podłokietniki, kokpit. Jeśli jest to możliwe warto załączyć również fotografie podwozia. Dobrą praktyką i uzupełnieniem kompletu zdjęć są skany dowodu rejestracyjnego ( wszystkie stronice ) oraz skany dowodu ubezpieczenia OC. 

Tak przygotowana dokumentacja umożliwia całkiem bezpieczną weryfikację decyzji bez konieczności bezpośredniego kontaktu.

Samo spotkanie stron kupującego ( w naszym przypadku skupu aut ) oraz sprzedającego, najlepiej jeśli jest jednokrotne, jest ostatnim krótkim etapem, potwierdzenia, że kupimy pojazd. Bezpośrednie spotkanie musi się odbywać z uzyciem masek zasłaniających usta i nos oraz w jednorazowych rękawiczkach. Przed prezentacją pojazdu należy maksymalnie zdezynfekować wnętrze, kokpit, kierownicę, lewarek zmiany biegów, klamki, uchwyty płynami wirusobójczymi. Co czywiste spotkać się w temacie kupna-sprzedaży auta mogą  jedynie osoby zdrowe, które nie mają objawów skazujących na możliwość zakażenia koronawirusem.

Przestrzeganie ogólnych zasad zabezpieczenia jest wymagane w naszym skupie aut obligatoryjnie!


prześlij zdjęcia auta

Zgłoszenie formularz on-line

Zobacz też:


Tagi